Które marki samochodów są najchętniej skupowane w Polsce?

Decydując się na zakup auta, niektórzy wybierają się do salonu, w którym można znaleźć nowe samochody. Polacy częściej jednak udają się do skupów aut, gdzie wybierają spośród dostępnych używanych pojazdów. Głównym czynnikiem determinującym tę decyzję jest oczywiście cena. Kupując wymarzone auto, liczymy także na to, że będzie ono w dobrej kondycji technicznej i wizualnej. Zastanawiając się zatem, jakie auta najczęściej skupowane są w Polce, należałoby stwierdzić, że te, które najchętniej  kupują klienci. Należy mieć tutaj na myśli nie tylko sprawność auta, ale także marki, które powszechnie budzą zaufanie.

Jakie samochody znajdują się w skupach?

Wybór aut w skupach jest oczywiście ogromny. Jednak między szeroką gamą kolorów, rodzajów nadwozia czy roku produkcji samochodów, nietrudno zwrócić uwagę na wyjątkowo duży stosunek ilości aut konkretnych marek w porównaniu do innych. Są to oczywiście modele marek, które dominują na polskich drogach, a co za tym idzie, cieszą się największym zaufaniem. Właśnie dlatego najczęściej skupowanymi samochodami są auta marki Volkswagen, Opel i Audi. Oczywiście skupowane są również inne pojazdy, na przykład BMW, Ford czy Citroen, jednak cieszą się one mniejszą popularnością wśród klientów.

Dlaczego akurat te modele?

Nie bez powodu to właśnie Opel, Audi i Volkswagen są najchętniej skupowanymi modelami aut. Właściwie każda z tych marek ma w swojej gamie modele, które doskonale sprawdzą się jako auto rodzinne, lub niewielki kompakt dla kobiety. Istotną kwestią jest tutaj również powszechna opinia na temat dobrej jakości pojazdów tych producentów. Często określane są również jako trwałe, co jest ważne dla skupu, ponieważ dzięki temu z powodzeniem można sprzedać auto z drugiej ręki kolejnemu właścicielowi. Zwracamy też uwagę na to, że na rynku jest duża dostępność części zamiennych do tych modeli. Dzięki temu ewentualne uszkodzenia czy części, które wymagają wymiany z uwagi na eksploatację, możemy wymienić bez większych trudności.

Auta dostępne w naszym skupie charakteryzują się pełną sprawnością i dobrym stanem technicznym i wizualnym. Dokładnie sprawdzamy pojazdy, które skupujemy, dzięki czemu możecie nam Państwo zaufać.