Kiedy oddanie auta na skup jest bardziej opłacalne od sprzedaży pojazdu?

Oddanie auta na złom, czy też „przekazanie auta na skup” zawsze jest ciężką decyzją dla właściciela pojazdu. Bez względu na to, czy związany był on z czterema kółkami rok, dwa czy dwadzieścia, stojąc przed decyzją zezłomowania auta, warto wiedzieć, kiedy dalsza naprawa, inwestowanie w pojazd mija się z celem. Kiedy warto oddać go do skupu, zamiast sprzedawać samochód?

Kiedy oddanie auta na skup będzie ratunkiem dla właściciela pojazdu?

Skupy aut, takie jak nasz pomagają właścicielom uszkodzonych pojazdów odzyskać część włożonych weń pieniędzy w przypadku tak poważnych usterek, których dalsza naprawa albo nie ma przełożenia ekonomicznego, albo ze względu na „doznane uszkodzenia” jest niemożliwa do przeprowadzenia. Warto zaznaczyć, że do skupu można oddać nie tylko auto powypadkowe. Oddać samochód może każdy w dowolnym momencie użytkowania pojazdu. Zawsze pierwszym krokiem jest wycena samochodu, która odbywa się bezpłatnie i finalnie to właściciel auta decyduje, jaki będzie ostateczny przebieg wizyty na skupie. Dzięki oddaniu samochodu do skupu można odzyskać część włożonych w trakcie używania pojazdu pieniędzy. Co ważne dla właścicieli starych pojazdów – zalegających na placach wokół domu, auto może być bez ważnego OC, czy przeglądu, a nasi pracownicy pomagają klientowi w zorganizowaniu transportu przedmiotu odpowiedniej umowy kupna-sprzedaży, często również bez dodatkowych opłat. Wycenę prowadzimy rzetelnie na podstawie np. roku produkcji auta, czy modelu pojazdu, co gwarantuje otrzymanie przez właściciela realnej, zgodnej z popytem rynkowym ceny na oddawany pojazd.

Dlaczego nie warto sprzedawać pojazdu?

W odróżnieniu od samodzielnej sprzedaży auta na części, oddając samochód na skup, nie trzeba martwić się utylizacją części, których ze względu na rzeczywisty stan sprzedać się nie da. Jako skup aut odbieramy od właścicieli auto wraz z odpowiedzialnością za jego poprawną utylizację, podobnie jak ciężar sprzedaży poszczególnych części samochodu.