Jakie wymogi muszą spełniać punkty skupu samochodów?

Samochody używane, zarówno całe, jak i uszkodzone, których właściciele z różnych przyczyn nie chcą naprawiać i dalej użytkować, mogą być odsprzedane do skupu. To nie tylko sposób na pozbycie się niepotrzebnego pojazdu, ale i możliwość uzyskania za stosownej zapłaty. W każdym takim przypadku warto skorzystać z legalnie działającego punktu skupu samochodów, a więc takiego, który spełnił wszystkie niezbędne wymogi prawne zezwalające na prowadzenie działalności z tego zakresu.

Jakim regulacjom prawnym podlegają punkty skupu pojazdu?

Każdy legalnie działający punkt skupu pojazdów musi mieć prawo do prowadzenia działalności na danym terenie, a dokładniej mieć stosowne uprawnienia do składowania części i pozostałości po uszkodzonych samochodach. Przede wszystkim niezbędne jest posiadanie zezwolenia wydanego przez marszałka danego województwa oraz zgodny na składowanie części i pozostałości po uszkodzonych pojazdach. Taka działalność musi być oficjalnie zgłoszona, a wszelkie podejmowane czynności powinny przebiegać zgodnie z ustawami, w tym z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Wybierając legalnie działający punkt skupu samochodów, masz pewność, że otrzymasz wszystkie niezbędne dokumenty do m.in. wyrejestrowania pojazdu. Co więcej, możesz być pewien wypłaty należnych ci środków. Doskonałym tego przykładem jest nasz Skup Aut w Warszawie, który działa 7 dni w tygodniu, zapewniając miłą i sprawną obsługę. Oględziny pojazdu oraz dopełnienie wszystkich formalności zajmuje ok. 30-45 minut. Po tym czasie otrzymujesz gotówkę. Zasady naszej działalności są więc całkowicie przejrzyste, więc nie musisz się niczego obawiać.

Niestety wciąż można usłyszeć o oszustwach, jakich dopuszczają się skupy aut. W większości takich przypadków mamy jednak do czynienia z podmiotami, które prowadząc swoją działalność, nie przestrzegają prawa. Aby nie narazić się na nieprzyjemne sytuacje, lepiej od razu wybrać firmę, która profesjonalnie i na podstawie niezbędnych zezwoleń świadczy usługi z zakresu skupu pojazdów.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego skupu pojazdów w Warszawie.