Jak wygląda procedura skupu aut z firm windykacyjnych?

Sprzedaż samochodu, szczególnie uszkodzonego oraz powypadkowego, jest niezwykle trudna. Cierpliwości wymaga wielokrotne i żmudne pokazywanie auta potencjalnym klientom – a to przecież ostatni etap procesu sprzedaży. Wcześniej należy odpowiednio przygotować samochód, wykonać zdjęcia, napisać ogłoszenie i zamieścić je na specjalistycznych portalach. Można też skorzystać z usług firm zajmujących się skupem pojazdów.

Korzyści sprzedaży auta do skupu

Decyzja dotycząca sprzedaży samochodu do firmy skupującej ma praktycznie same zalety. Wstępna wycena auta może się odbyć z wykorzystaniem formularza ze strony internetowej, do którego należy dostarczyć zdjęcia pojazdu oraz informacje dotyczące marki samochodu, typu, modelu, wieku, przebiegu, stanu technicznego, elementów dodatkowego wyposażenia, itd. Sprzedawane auto nie musi być specjalnie przygotowane, czyli nie trzeba inwestować w zabiegi pielęgnacyjne. Nie trzeba również martwić się wykonywaniem szybkich napraw. Skup aut proponuje uczciwą wycenę, dopasowaną do aktualnego stanu technicznego pojazdu. Ponadto wypłata należności odbywa się praktycznie od ręki.

Skup aut z firm windykacyjnych

Zakup auta z windykacji jest doskonałą okazją na nabycie samochodu – najczęściej w dobrym stanie, ale po cenie niższej niż rynkowa. Samochód trafia do firmy windykacyjnej, gdy właściciel nie może spłacić długów. Można go nabyć, biorąc udział w licytacji – warunkiem koniecznym jest okazanie się dokumentem tożsamości oraz wpłacenie rękojmi w wysokości 10 procent szacowanej ceny. Pozostała część pieniędzy musi być wpłacona jak najszybciej. Po sprzedaży pojazdu środki zostają przeznaczane na pokrycie długu, a dłużnik pozbywa się problemu.