Jak ściągnąć samochód z USA, nie ponosząc przy tym wysokich wydatków?

Chociaż europejski rynek motoryzacyjny jest niezwykle urozmaicony, to jednak samochody ze Stanów Zjednoczonych nadal cieszą się dużą popularnością. Część produkowanych modeli występuje wyłącznie w USA. Jednak procedura sprowadzenia auta wymaga nie tylko większego zaangażowania, ale i poniesienia dodatkowych kosztów.

Sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych może się opłacić

Sprowadzenie samochodu z USA rzeczywiście może być opłacalne, ale decyzja o tym musi być naprawdę dobrze przemyślana i przeanalizowana pod różnymi kątami. Trzeba przy tym uwzględnić nie tylko zysk cenowy, ale również wszelkie niedogodności oraz koszty związane nie tylko z zakupem, ale i eksploatacją. Musisz uwzględnić wydatki na przeróbki, ewentualne problemy z dostępnością i wysoką ceną części, a nawet ewentualne kłopoty z późniejszą odsprzedażą. Tak naprawdę tylko pasjonaci chcą nabyć samochód z USA, a tych jest w naszym kraju stosunkowo niewiele. W takim przypadku skup aut amerykańskich to jedyny sposób na odsprzedaż sprowadzonego auta. Zatem oprócz rzetelnie i uczciwie przygotowanej wyceny, należy uwzględnić szereg dodatkowych czynników, które mają realny wpływ na opłacalność inwestycji. Jeśli jednak cena zakupu jest na tyle atrakcyjna, że warto podjąć potencjalne zagrożenia w przyszłości, warto zaryzykować, bo zysk może być sporo.

Koszty sprowadzenia samochodu z USA

Wydawać by się mogło, że najtańszym rozwiązaniem będzie samodzielne sprowadzenie pojazdu z USA, ale niestety w praktyce to właśnie ten sposób okazuje się najkosztowniejszy. Jeśli dodatkowo kupujący słabo zna rynek amerykański, ryzyko może być znacznie większe. Alternatywą jest skorzystanie z usług pośrednika, który na zlecenie klienta sprowadza pojazd zza wielkiej wody. Tak naprawdę firma pośrednicząca załatwia wszystkie formalności, transport jest monitorowany na każdym etapie, a kupujący może oszczędzić sporo czasu, energii, a niejednokrotnie również i pieniędzy. Oczywiście w tym przypadku kluczem do sukcesu jest znalezienie uczciwego i zaufanego pośrednika, który dostarcza pojazdy pochodzące ze sprawdzonego źródła i dba o dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności na każdym etapie procesu ściągania auta z USA.