Jak przygotować samochód do oddania na skup?

Samodzielna sprzedaż samochodu niesprawnego oraz w mniejszym lub większym stopniu uszkodzonego, może nastręczać wiele problemów. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z oferty skupu aut – tam można otrzymać rzetelną wycenę, a następnie na podstawie umowy kupna-sprzedaży można doprowadzić do legalnej sprzedaży pojazdu. Kiedy warto skorzystać z usług skupu aut i jak przygotować samochód do takiej transakcji?

Zalety oddania auta do skupu

Sposobem na szybką sprzedaż auta, który nie wymaga zbyt dużego zaangażowania, jest skup samochodów osobowych. Usługi skupu aut wybierają najczęściej osoby, które chcą szybko pozbyć się swojego auta. Wystawianie pojazdu na portalach internetowych lub poszukiwanie klientów na własną rękę jest  czasochłonne, ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania samochodu. Oddanie samochodu do skupu aut, to propozycja dla wszystkich, którzy cenią swój czas. Skup samochodów przyjmuje każdy pojazd niezależnie od jego stanu technicznego oraz wyglądu. Ponadto nie jest ważna marka pojazdu, jego model, kolor, rocznik, ani przebieg. Oddać można zarówno samochód dostawczy, jak i osobowy, powypadkowy lub tylko lekko uszkodzony, a nawet nieruchomy. Ale to nie wszystkie zalety skorzystania ze skupu samochodów. Transakcja przeprowadzana jest szybko, a formalności zmniejszone do niezbędnego minimum. Firma przeprowadza rzetelną wycenę, a klient otrzymuje gotówkę od razu na miejscu. Jeśli samochód jest niesprawny, pracownicy firmy mogą odebrać go z wyznaczonego miejsca. Równie istotny jest fakt, że właściciel pojazdu na miejscu otrzymuje dokumenty niezbędne do wyrejestrowania auta.

Przygotowanie auta do sprzedaży

Podczas oddawania samochodu do skupu aut obecny jest rzeczoznawca, który dokonuje wyceny auta, po uprzednim jego przeglądzie. Żeby zwiększyć szansę na otrzymanie niezłej ceny, warto poddać pojazd kilku zabiegom, które poprawią jego wygląd. Przede wszystkim zawsze warto przeprowadzić dokładne mycie karoserii oraz nałożyć na powierzchnię lakieru dodatkowe powłoki ochronne, poprawiające wygląd auta. Delikatne ślady korozji można usunąć i zamaskować odrdzewiaczami, a drobne rysy zlikwidować polerując powierzchnię. Użycie nabłyszczacza poprawi wygląd elementów plastikowych oraz opon. Zadbać trzeba także o środek samochodu. Trzeba odkurzyć wnętrze, wymyć lub wymienić dywaniki, opróżnić schowki i doczyścić szyby od środka. Na elementy plastikowe warto nanieść odpowiednie kosmetyki oraz opróżnić bagażnik. Warto także zainwestować w nowe pióra wycieraczek. Oczywiście żaden nabłyszczacz, ani odkurzanie nie zmylą profesjonalnego rzeczoznawcy, jednak delikatne inwestycje mogą wpłynąć na ostateczną cenę pojazdu.