Jak oddać na skup samochód, który ma więcej niż jednego właściciela?

Sprzedaż auta wiąże się z koniecznością dochowania wielu formalności. Bez względu na to, w jakim stanie technicznym jest samochód, który chcemy oddać na skup, trzeba pamiętać o przygotowaniu potrzebnych dokumentów. W niektórych przypadkach, kiedy pojazd ma więcej niż jednego właściciela, tych formalności będzie nieco więcej.

Wspólna decyzja właścicieli auta

Jeśli samochód ma współwłaścicieli, wszyscy muszą podjąć zgodną decyzję o sprzedaży auta. Po ustaleniu w skupie ceny, przygotowywana jest umowa kupna-sprzedaży. Do jej podpisania są konieczne dokumenty takie jak: karta pojazdu, dowód rejestracyjny, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód osobisty, które umożliwią weryfikację danych właściciela i pojazdu. Warto pamiętać: jeśli pojazd posiada więcej niż jednego właściciela, to podczas sprzedaży powinien być obecny każdy z nich. Jeśli obecność na miejscu nie jest możliwa, właściciel może wystawić w swoim imieniu pełnomocnictwo. Nie należy również zapomnieć o komplecie kluczyków do auta. Profesjonalne skupy aut ułatwiają proces sprzedaży, umożliwiając dokonanie wyceny za pomocą formularza online.

Tylko niezbędne formalności

Oddanie samochodu na skup to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu ani możliwości szukać kupca na pojazd indywidualnie, za pomocą serwisów ogłoszeniowych czy wśród znajomych. Szybka wycena, doświadczenie w wypełnieniu formalności i możliwość dojazdu pod wskazany adres znacznie ułatwiają proces sprzedaży auta. Skupy aut przyjmują pojazdy w dobrym stanie technicznym, ale również samochody powypadkowe. Dzięki profesjonalnej wycenie są w stanie w krótkim czasie przedstawić klientowi ofertę cenową na podstawie stanu pojazdu, odebrać auto i zapłacić za nie gotówką, która przyda się np. przy kupnie kolejnego samochodu.