Jak długo trwa transakcja sprzedaży auta do skupu?

Jeszcze kilkanaście lat temu samochód był luksusem, na którego nie każdą osobę było stać. Obecnie sytuacja ta uległa poprawie i bardzo dużo ludzi może sobie pozwolić na zakup pojazdu. Skąd taka zmiana? Na rynku pojawiły się skupy aut, które oferują pojazdy na miarę możliwości każdego Klienta. Jak wygląda zakup samochodu w skupie i jak długo trwa transakcja?

Szybko, solidnie i bezpiecznie

Od czasu do czasu człowiek chciałby coś zmienić – pracę, dom, samochód. O ile zamiana pracy czy domu jest dość problematyczna, o tyle wymiana samochodu jest procesem coraz prostszym. A wszystko to dzięki pojawieniu się na rynku firm, zajmujących się skupem aut. To odpowiednie miejsce dla tych Klientów, którzy chcą mieć duży wybór pojazdów i nie dysponują dużą ilością czasu. Profesjonalne skupy aut potrafią zamknąć proces sprzedaży w kilkadziesiąt godzin. Jak to możliwe? Wypełnienie formularza kontaktowego, zawierającego podstawowe dane o pojeździe – marce, przebiegu, dokonywanych naprawach – może zająć kilkadziesiąt minut. Na tej podstawie już po godzinie można otrzymać wstępną wycenę sprzedaży pojazdu i umówić się na spotkanie z przedstawicielem. Po dokonaniu oceny stanu technicznego i wizualnego, po pół godziny przygotowywana jest realna wartość pojazdu. Jeśli jest ona satysfakcjonująca dla obu stron, następuje podpisanie przygotowanej umowy i wypłacenie gotówki lub dokonanie przelewu – pracownik firmy może go wykonać przy Kliencie.

Zalety kupowania aut w skupie

Standardowa sprzedaż samochodu wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu oraz również z kosztami, które trzeba ponieść, by przygotować auto. Mycie, polerowanie, czyszczenie tapicerki – to tylko niektóre czynności. Dodatkowo, zanim znajdzie się kupiec na samochód,  może go chcieć obejrzeć nawet kilkadziesiąt osób. Przy sprzedaży pojazdu w skupie nie ma konieczności angażowania czasu i dodatkowych kosztów.