Fakty i mity na temat skupów samochodów

Kiedy właściciel chce sprzedać auto ma kilka możliwości. Jedną z nich jest sprzedaż na własną rękę, jednak jest to czasochłonny proces. Czasem udaje się też sprzedać auto znajomym dzięki poczcie pantoflowej, ale trzeba mieć wyjątkowe szczęście. Kolejną opcją jest udanie się do komisu aut, jednak wiąże się to z długim czasem oczekiwania na zapłatę.

Jeśli auto jest w złym stanie, można oddać je na złom, ale wtedy właściciel nie otrzyma żadnej zapłaty. Jeszcze inną możliwością jest sprzedaż auta w skupie samochodów. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze, jednak nie każdy wie, czym dokładnie zajmują się skupy aut i jakie pojazdy przyjmują. We wpisie obalimy mity oraz przedstawimy potwierdzone fakty na temat skupów.

Jakie auto można sprzedać do skupu?

Mit:  skupy przyjmują tylko stare i zniszczone auta, aby pozyskać części na sprzedaż. Wiele osób myśli, że do skupu można sprzedać tylko powypadkowe auta nienadające się już do naprawy albo bardzo wysłużone samochody, których naprawy zaczynają przewyższać wartość pojazdu.

Fakt: większość skupów przyjmie auta w każdym stanie, zarówno te niesprawne, jak i auta, które mają tylko kilka lat i są w bardzo dobrym stanie. Oczywiście cena, jaką oferuje skup zawsze jest adekwatna do stanu samochodu.

Czy przy sprzedaży auta do skupu jest wiele formalności?

Mit: sprzedaż samochodu w skupie wiąże się z dużą ilością formalności. Kolejnym powodem, dla którego niektórzy rezygnują ze sprzedaży auta w skupie samochodów, jest obawa przed koniecznością załatwiania licznych formalności.

Fakt: sprzedaż samochodu w skupie jest najłatwiejszą metodą zbycia auta. Nasz skup aut odkupuje pojazdy natychmiast, wystarczy tylko się z nami skontaktować, dojeżdżamy do klientów na własny koszt. Zawsze gwarantujemy bezpieczeństwo transakcji. Zapewniamy skonstruowanie przejrzystej umowy kupna sprzedaży. Na życzenie klienta możemy też wypowiedzieć polisę OC, co jeszcze bardziej ułatwi sprzedaż auta.

Czy za każde auto można otrzymać zapłatę?

Mit: za niesprawny samochód nie można otrzymać pieniędzy. W przypadku samochodów powypadkowych czy aut w bardzo złym stanie z innych powodów właściciele często decydują się na oddanie ich na złom, ponieważ uważają, że nigdzie nie dostaną za nie żadnych pieniędzy.

Fakt: warto skontaktować się ze skupem aut, ponieważ często istnieje możliwość otrzymania stosunkowo wysokiej kwoty za takie auto. Dzieje się tak, dlatego że skup określa, czy z danego auta da się pozyskać części, które później zostaną przeznaczone do sprzedaży. Jeśli okaże się, że auto posiada sprawne elementy, skup zapłaci adekwatną kwotę właścicielowi.

Czy tylko osoby prywatne mogą oddać auto do skupu?

Mit: skupy kupują auta tylko od prywatnych osób. Jest to kolejna, często nieprawdziwa pogłoska.

Fakt: nasz skup kupuje samochody zarówno od osób prywatnych, jak i od różnego rodzaju firm. Skup kupuje też auta od przedsiębiorstw zajmujących się przewozem osób oraz samochody dostawcze. Przyjmujemy również auta poleasingowe. Każda firma może zgłosić się do skupu aut.