Czy starą taksówkę warto oddać do skupu?

Właściciele samochodów, po kilku lub kilkunastu latach ich eksploatowania, chcieliby się pozbyć wysłużonego pojazdu. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Czasami stan auta na to nie pozwala, czasami przeszkodą jest zbyt duży przebieg. Wówczas samochód może zostać zezłomowany lub oddany do skupu. Tak często dzieje się z pojazdami, które jeździły jako taksówki.

Co wpływa na wycenę auta w skupie?

W skupie aut można zostawić każdy samochód – sprawny, niesprawny, powypadkowy, osobowy i dostawczy. Oferowane w zamian pieniądze są adekwatne do modelu i marki konkretnego pojazdu. Ale nie tylko. Na wysokość otrzymanej kwoty ma wpływ wiele elementów. Rocznik, stan techniczny pojazdu czy udokumentowana historia serwisowa, to tylko niektóre czynniki mogące wpłynąć ilość otrzymanych pieniędzy. Także duży przebieg, uszkodzony silnik, niezadbane wnętrze i poważny wypadek zaniżają wartość pojazdu. Oferta cenowa dostosowywana jest do danego przypadku i odbywa się po osobistym obejrzeniu samochodu. Z możliwości, jakie dają skupy aut, coraz częściej korzystają też korporacje taksówkarskie.

Czy warto oddać taksówkę do skupu aut?

Oddanie do skupu pojazdu, który służył jako taksówka, może być jedynym sposobem pozbycia się samochodu. Dlaczego? Taksówka przemierza setki kilometrów, co wpływa na stan pojazdu. Poza tym mało osób chce kupić auto z tak dużym przebiegiem, w który przewożono setki klientów. Usługa skupu taksówek może się odbyć zarówno w punkcie skupu, jak również może być zrealizowane przez dojazd do klienta. Samochód jest wyceniany przez specjalistów, a po zawarciu umowy sprzedaży, dotychczasowy właściciel otrzymuje zapłatę w formie gotówki.