Czy stan wizualny pojazdu ma wpływ na jego przyjęcie w punkcie skupu aut?

Sprzedaż samochodu wyeksploatowanego jest niezwykle trudna, bo każdy poszukuje auta sprawnego i w doskonałym stanie. Niekiedy mijają długie miesiące, zanim trafi się klient, a jeśli się już zdecyduje, to dyktuje cenę. Warto sprzedaż pojazd na skupie złomu i to od ręki. Można wynegocjować wyższą cenę, niż początkowo sądziliśmy.

Czy stan wizualny pojazdu ma wpływ na jego przyjęcie w punkcie skupu aut?

Skup złomu ma obowiązek przyjąć każde auto, bez względu na jego stan, więc możemy oddać wrak lub pojazd po wypadku. Na cenę wpływa marka i model oraz stan techniczny. Dlatego możemy być mile zaskoczeni kwotą, jaką otrzymamy za pojazd. Skup aut Warszawa sprawdza stan techniczny i wizualny. Przede wszystkim dlatego, że po demontażu może część elementów odsprzedać na rynku wtórnym, nawet gdy samochód jest uszkodzony w wyniku wypadku. Możliwe jest nawet odkupienie całej floty pojazdów, w tym także tych dostawczych. Dokonuje transakcji na auta wszystkich marek, więc kraj oraz rok produkcji nie są istotne. Możemy oddać każdy model za gotówkę, co jest doskonałą okazją do pozbycia się problemu.

Kiedy skup może odmówić przyjęcia pojazdu?

Każde auto oddamy na złom, ale zdarzają się sytuacje, kiedy skup może odmówić jego przyjęcia. Przede wszystkim musimy mieć dokumenty potwierdzające, że jesteśmy właścicielami samochodu, czyli: kartę pojazdu, dowód rejestracyjny i osobisty oraz umowę kupna-sprzedaży. Złomowany pojazd ma mieć numery: silnika, VIN, podwozia, nadwozia lub ramy. Jeśli skupujący ich nie odczyta, nie przyjmie. Podobnie będzie w sytuacji, gdy zostaną wymontowane niektóre części, jak np.: silnik, skrzynia biegów, układ hamulcowy itd. Samochód musi mieć wagę, nie mniejszą niż 90% masy własnej. Nie jest opłacalny demontaż, bo będziemy mieli problem z zezłomowaniem reszty wraka. Nie możemy nigdzie porzucić pozostałej reszty, bo zostaniemy obciążeni wysoką grzywną. Oszczędności są pozorne, więc trzymajmy się przepisów.