Czy skupy aut złomują auta?

Każdy właściciel samochodu chce, aby był on jak najdłużej przydatny i sprawny. Zdarzają się jednak sytuacje, w których remont pojazdu znacznie przewyższa jego wartość. W takim przypadku jednym z najlepszych rozwiązań jest sprzedaż auta do skupu. Właściciel otrzymuje od ręki określoną sumę pieniędzy, którą może przeznaczyć na zakup innego pojazdu. Jednak co dzieje się dalej ze sprzedanym autem? Dowiedz się sam, czytając niniejszy wpis.

Jak działa skup aut?

Skup pojazdów bardzo często mylony jest z komisem, który udostępnia miejsce właścicielowi samochodu chcącemu go szybko i bezpiecznie sprzedać. Jest to rodzaj pośrednictwa w sprzedaży. Zgodnie z wcześniej podpisaną umową, po dokonaniu skutecznej transakcji część kwoty oddawana jest przez sprzedającego właścicielowi komisu. Skup aut działa inaczej. W tym przypadku sprzedający od razu po podpisaniu umowy otrzymuje pieniądze od właściciela skupu. Kwota ustalana jest na podstawie oględzin samochodu. Stan pojazdu, jego rocznik oraz marka nie są istotne dla przeprowadzenia ostatecznej transakcji.

Złomowanie pojazdów

Samochód oddany do skupu pojazdów może być dalej odsprzedany lub zostać przeznaczony na rozbiórkę, a nadające się do dalszej eksploatacji części trafiają ponownie do obrotu. Zdarza się jednak, że skupiony samochód nie nadaje się do podjęcia jakichkolwiek działań. W tej sytuacji właściciele skupu mogą oddać pojazd na złom. Kwota pieniędzy, jaką otrzymają w tym przypadku skup, zależy od masy samochodu, która powinna stanowić blisko 90% całej masy wpisanej w dowód rejestracyjny. Złomowanie pojazdu przez wyspecjalizowane jednostki to gwarancja bezpieczeństwa oraz przejaw dbałości o środowisko. To korzyść zarówno dla właściciela skupu, ale też dla wszystkich, którzy w codziennym życiu korzystają z materiałów pochodzących z recyclingu samochodów.