Czy samochody z instalacją LPG są chętnie przyjmowane w skupach aut?

Stale rosnące ceny benzyny i oleju napędowego sprawiają, że nabywcy aut coraz chętniej decydują się na pojazdy wyposażone w instalację gazową. Pojazdy z wbudowaną instalacją LPG można kupić zarówno w salonach samochodowych, jak również z drugiej ręki, od wcześniejszych właścicieli. Czy auta na gaz są również dostępne w skupach aut?

Jak działa skup aut?

Skup aut jest nowoczesną formą sprzedaży, która działając dla dobra Klienta, bierze na siebie większość formalności związanych z procedurą zbycia się pojazdu. Pierwszy kontakt – telefoniczny lub przez Internet – polega na podaniu danych dotyczących samochodu: modelu, rocznika, marki, przebiegu. Kolejnym krokiem jest umówienie spotkania i dokonanie oględzin auta – jego stanu technicznego i uszkodzeń. Na podstawie danych technicznych oraz realnych wartości rynkowych przygotowywana jest wycena auta. Jeśli jest ona satysfakcjonująca dla obu stron, następuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży oraz wypłata gotówki. Po odebraniu pieniędzy Klient przekazuje pracownikowi firmy skupującej auta dokumenty oraz kluczyki. Po zakończeniu procedury, dotychczasowy właściciel musi osobiście wyrejestrować pojazd w wydziale komunikacji.

Jakie samochody można znaleźć w skupie aut?

Skupy aut to firmy doskonale rozumiejące potrzeby Klientów, dlatego można w nich znaleźć wiele różnych pojazdów. Można tu sprzedać i kupić samochody osobowe, sportowe, terenowe. W ofercie znajdują się zarówno pojazdy nowe, jak również używane, pochodzące od osób prywatnych oraz samochody flotowe – z różnym przebiegiem, typem nadwozia i napędem. Coraz częściej w skupach pojawiają się także auta napędzane na gaz i cieszą się one dużą popularnością. Na miejscu takie auto można poddać bezpłatnym oględzinom, dzięki czemu Klienci zyskują pewność, że wybrany model nie posiada ukrytych wad.