Czy pojazd oddawany do skupu musi mieć ważny przegląd techniczny?

Samochód, podobnie jak inne używane rzeczy, w wyniku upływającego czasu oraz częstej eksploatacji przestaje prawidłowo działać. Jeśli inwestycje w nowe części i naprawy są coraz częstsze, warto zastanowić się nad jego sprzedażą. Można to zrobić samemu lub oddać uszkodzony pojazd do skupu aut i od ręki otrzymać za niego odpowiednią sumę gotówki. Czy skupowane auto musi mieć ważny przegląd techniczny?

Z przeglądem lub bez

Chcąc oddać auto do skupu, należy mieć ze sobą niezbędne dokumenty – dowód tożsamości, oraz dowód rejestracyjny lub kartę pojazdu. Dokumenty te muszą potwierdzać, że osoba oddająca pojazd jest jego właścicielem i może dokonać transakcji. Często samochody oddawane do skupu nie są używane od dłuższego czasu, a co za tym idzie, nie mają ważnego przeglądu technicznego. Nie jest to problem, pod warunkiem, że pojazd zostanie dostarczony do skupu na lawecie lub na specjalistycznej przyczepie. Jeśli jednak właściciel samodzielnie przyjeżdża samochodem do skupu, poruszając się po drogach, musi spełniać związane z tym wymagania. Wówczas auto musi posiadać ważny przegląd.

Czy skup auta jest opłacalny?

Oddając samochód do skupu aut, można od ręki otrzymać za niego odpowiednią sumę gotówki. Oferowane pieniądze są adekwatne do stanu technicznego, jaki prezentuje pojazd, dlatego można w nich oddać nawet auta poważnie uszkodzone. Skupowany samochód nie musi mieć ważnego ubezpieczenia OC, ani aktualnego przeglądu technicznego, dlatego właściciel nie musi ponosić dodatkowych nakładów finansowych, związanych z tymi formalnościami. Punkty skupu pracują codziennie, przez całą dobę. Pracownicy dokonują w nich bezpłatnej wyceny auta, przygotowują umowę kupna-sprzedaży i na życzenie klienta wypłacają wynegocjowaną sumę w gotówce.