Czy do oddania auta na skup potrzebny jest dowód rejestracyjny pojazdu?

Czasami auto przestaje dobrze służyć swojemu użytkownikowi i trzeba coś z nich zrobić. Można oczywiście samemu je rozebrać, żeby potem wyekstraktować poszczególne części i gdzieś je użyć, o ile tylko ma się duszę majsterkowicza. Można oddać auto na plan filmowy, żeby tam uległo spłonięciu w scenie potężnego karambolu. To jednak rozwiązanie dla miłośników wyjątkowo mocnych wrażeń. Spokojniejsi ludzie z pewnością większą uwagą obdarzą opcję, jaką jest oddanie pojazdu na skup.

Oddanie auta na skup to prosty i skuteczny pomysł na pozbycie się niechcianego samochodu. Zawozimy wóz do właściciela punktu i od tego momentu zostaje z nas zdjęta już właściwie cała odpowiedzialność za dalszy los auta. Można to zrobić tak naprawdę niezależnie od stanu technicznego samochodu. Nawet jeżeli nasz pojazd jest całkowicie zdezelowany, rozklekotany i rozlatuje się przy dotknięciu palcem, to i tak w skupie przyjmą go z otwartymi ramionami. W końcu zawiera on masę części, które można wymontować, a następnie spieniężyć.

Niezbędne formalności

Czy znaczy to jednak, że oddanie auta na skup jest rozwiązaniem absolutnie i całkowicie bezproblemowym? Otóż nie. Mimo wszystko żeby wcielić je w życie, trzeba spełnić kilka warunków. Chodzi tu przede wszystkim o formalności niezbędne do dopięcia procedury przekazania auta. Jedną z takich formalności jest zaś okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. W końcu właściciel albo pracownik skupu musi mieć jasność co do tego, że auto oddaje ostatni właściciel samochodu, a nie ktoś, kto ukradł auto, wymontował radio, a wozu chce się teraz jak najszybciej pozbyć. Dlatego też udając się do skupu w celu oddania auta warto mieć ze sobą dowód rejestracyjny. Tylko on poświadcza, że jesteśmy prawowitymi właścicielami pojazdu i możemy nim rozporządzać według własnej woli.