Czy auto zabytkowe można oddać do skupu?

Jeżeli samochód stoi w garażu, bo naprawa jest kosztowna, warto je oddać do skupu złomu. Możemy dzięki temu zaoszczędzić na ubezpieczeniu. Zdarzają się sytuacje, że nasz pojazd z racji wieku, został uznany za zabytkowy i wówczas mamy problem ze złomowaniem. Warto znaleźć firmę, która zajmuje się tego rodzaju autami i pozbędziemy się balastu, który tak naprawdę jest zwyczajnym gratem.

Czy auto zabytkowe można oddać do skupu?

Auta zabytkowe mają żółte rejestracje, ale niekoniecznie muszą mieć szczególną wartość. Zostają wpisane do rejestru, z racji wieku, bez względu na stan techniczny, więc może się okazać, że chcą nim jeździć, musimy sporo włożyć w naprawę. Najlepszym rozwiązaniem jest zezłomowanie, co z kolei nie jest czynnością prostą. Aby oddać auto na szrot, musimy postarać się o usunięcie z rejestru zabytków. Wojewódzki Konserwator Zabytków musi mieć niepodważalny dowód, by dokonał wyrejestrowania.   Jednym z powodów jest stan techniczny pojazdu. Gdy jest poważnie zniszczony i nieopłacalna jest naprawa, można rozpocząć starania się przyjęcie na złom. Skup aut Warszawa przyjmuje auta zabytkowe, więc możemy wówczas sprzedać za kwotę wyższą, niż się spodziewaliśmy. Zanim zaczniemy starania o wyrejestrowanie pojazdu, podjedźmy do firmy, która skupuje samochody, a nawet sprowadza z zagranicy modele na zamówienie.

Złomować czy sprzedawać auta zabytkowe?

Najpierw spróbujmy sprzedać, bo możemy otrzymać niezłą sumę za samochód, który od dawna traktujemy za bezwartościowy. Możemy zainwestować w jego odrestaurowanie i dobrze na tym zarobić. Są kolekcjonerzy tego rodzaju pojazdów, więc spróbujmy znaleźć klienta. Wszystko zależy od jego stanu wizualnego i technicznego, więc w wielu przypadkach, trzeba złomować przechowywane w stodołach czy w garażach samochody z czasów PRL. Nie możemy ot tak oddać na złomowisko, bo konieczna jest konsultacja z konserwatorem zabytków. Proces jest dość skomplikowany, bo musimy dopełnić wszystkich formalności.