Co zrobić z niechcianym autem poleasingowym?

Sprzedaż samochodu używanego wiąże się z koniecznością wykonania kilku czynności, które mogą podbić cenę. Pojazd należy dokładnie umyć, odkurzyć, nawoskować – to wszystko wymaga zainwestowania czasu i pieniędzy. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest oddanie samochodu do skupu aut, gdzie można sprzedać pojazd praktycznie w każdym stanie. Czy oferta firm skupujących pojazdy dotyczy także samochodów poleasingowych?

Auta pofirmowe – czy warto w nie inwestować?

Od lat w Polsce rozwijające się firmy napędzają sprzedaż nowych samochodów. W efekcie auta pofirmowe stanowią bardzo liczną grupę na rynku wtórnym. Najczęściej są to pojazdy poleasingowe. Do niedawna istniał przesąd, iż samochody pofirmowe są wyeksploatowane i zaniedbane. I pewnie w niektórych przypadkach jest to prawda. Należy jednak pamiętać, że w zależności od stanowiska zmienia się sposób użytkowania auta, dlatego pojazdy menedżerów różnego szczebla mogą być w bardzo dobrym stanie. Nic zatem dziwnego, że firmy nie chcą się pojazdów poleasingowych tak po prostu pozbyć. Co można z nimi zrobić?

Jakie pojazdy można sprzedać w skupie aut?

Część firm, po zakończeniu umowy, umożliwia swoim pracownikom zakup samochodu poleasingowego. Dzięki temu dotychczasowy użytkownik może pozostać przy znanym i lubianym pojeździe. Takie rozwiązanie zapewnia nowemu właścicielowi gwarancję pochodzenia i jakości samochodu, który przez lata eksploatacji serwisowany był w oryginalnych warsztatach. Pozbycie się auta poleasingowego poza firmą może być trudne, ponieważ wielu Klientów podchodzi z rezerwą do takich ofert. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest sprzedaż przez firmę auta poleasingowego do skupu aut. To idealne rozwiązanie bez względu na to, w jakim stanie jest sprzedawany pojazd. Skupy aut nabywają pojazdy różnych marek, modeli, w różnym wieku i stanie technicznym.