Co robią skupy aut z samochodami, które do nich trafiają?

Warto pozbyć się samochodu, do którego musimy wciąż dopłacać. Skontaktujmy się ze skupem złomu i po wynegocjowaniu ceny, odsprzedajmy auto. Pamiętajmy, że musimy okazać się kartą pojazdu, dowodem rejestracyjnym i dokumentem tożsamości. Autoszrot może również odebrać pojazd ze wskazanego miejsca, gdy mamy problem z jego dostarczeniem.

Co robią skupy aut z samochodami, które do nich trafiają?

Samochód trafia na złom, gdy jest po wypadku lub jego naprawa jest nieopłacalna.  Skup zajmuje się wówczas demontażem pojazdu, odzyskując części, które po oczyszczeniu ze szkodliwych substancji, odsprzedaje na rynku wtórnym. Mogą zostać ponownie wykorzystane, gdy są oczywiście w dobrym stanie. Skup aut Warszawa sprzedaje takie podzespoły jak, np.: silnik, nadwozie, rozrusznik, skrzynia biegów, akumulator, felgi, opony, świece oraz elementy wyposażenia wnętrz. Natomiast wyeksploatowane już pojazdy muszą trafić do przetworzenia. Recykling umożliwia pozyskiwanie stali i metali kolorowych, które są cenne dla przemysłu. Większa część samochodów jest przekazywana do utylizacji.

Które części samochodu są przekazywane do utylizacji?

Skup aut prowadzi działalność zarobkową, a jednocześnie chroni środowisko naturalne. Stara się odzyskać maksymalną ilość części ze złomowanego pojazdu, ale nie wszystkie może ponownie wykorzystać. Minister Infrastruktury w Rozporządzeniu zamieścił listę części, które nie mogą być ponownie wykorzystanie. Znajdują się na niej, m.in.: klocki hamulcowe, przeguby układu kierowniczego, układ blokady kierownicy, systemy pasów bezpieczeństwa, zawory recyrkulacji spalin, poduszki powietrzne, pióra wycieraczek szyb, urządzenia przeciwwłamaniowe, immobilisery, tłumiki układu wydechowego, filtry jednorazowe, przewody układu hamulcowego oraz paliwowe, instalacje gazowe, płyny eksploatacyjne, filtry jednorazowe, katalizatory. Powyższych elementów skup nie może sprzedać, ale musi je przekazać do utylizacji.